Kastamonu’da doğdum. Orta ve lise eğitimini Ankara’da bitirdikten sonra 1979 yılında ABD‘ye yerleştim. Houston Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Western Connecticut Üniversitesi'nde Psikoloji, Connecticut Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde de Master eğitimine katıldım. Eşimin mesleği gereği Amerika Birleşik Devletleri, Ortadoğu, Güney Amerika ve Avrupa’da uzun yıllar yaşadım. 1990 yılında Dubai’de yaşadığım dönemde Louise Hay ’den çok etkilenerek yaşamımda ruhsal bir dönüşüm, uyanış ve farkındalık dönemi başladı. Sonraki yıllarda Luise Hay’in “Heal Your Life – Achieve Your Dreams” lisanslı öğretmenlerinden biri oldum.  2002 yılında Amsterdam’da Byron Katie ve onun Çalışma’sı olan “The Work” ile başlayan yolculuğuma 2005 yılında Çalışma Okulu’na (“The School for The Work”) katılarak devam ettim. 2012 yılında Byron Katie’nin enstitüsünden Sertifikalı Kolaylaştırıcısı (“Certified Facilitator”) olarak mezun oldum.

Gençlik yıllarımdan beri özgürlüğün peşindeyim. Sevgi ve onay almaktan, iyi olmaktan, başkalarını mutlu etmekten, kıskançlıktan, rekabetten, düşük öz benlikten, nefretten, saldırganlıktan, suçluluk ve utançtan özgür olmak istedim.  Daha bir farklı deyiş ile stresli bir zihinden özgür olmayı ve zihin hapishanesinden cikabilmeyi aradım. Kendimi sevmek ve kabul etmek istedim. Gerçek kendim olmak istedim.  Ne istediğimden emindim ama bunu nasıl elde edeceğimi bilmiyordum. Yaşım ilerledikçe ne istediğimi unutmaya başladım. Ben de ‘sirk'in bir parçası oldum.  Koşullandırılmanın beni uyuşturmasına alışmaya başladım ve kendimden gittikçe daha da uzaklaştım. Adeta bir hapishanede idim ve  buna neden olan  şüpheci ve güvensiz zihnimdi. Byron Katie’nin Çalışma’sı  bana  stres dolu, hapseden zihnimden nasıl çıkabileceğimin yolunu  4 soru gibi cok kolay bir yöntemle gösterdi.   Ben Çalışma’ya inanıyorum. Hayatımı Çalışma’yı uygulamaya, ona hizmet  vermeye adadım. Ben Çalışma’yı seviyorum. O çalışıyor ve çok etkili. Çalışma hayatımda deneyimlediğim en etkili kişisel farkındalık yöntemi.  Herkesi kendi otantik öz benliklerini bulmak için Çalışma’yı öğrenmeye ve kullanmaya davet ediyorum. Çalışma ile stresli düşüncelerimizin yaşadıgımız ıstırapların kaynağı olduğunu görmek ve bunları sorgulayıp, dönüştürerek, mutlu ve yaşam sevinci ile dolu olmak mümkün

Kendimi dünya barışına, Byron Katie’nin Çalışma’sı aracılığıyla hizmet  vermeye ve de dünyanın neresinde yaşıyor olursam olayım, barış ve sevginin büyümesinin bir parçası olmaya adadım.

Sevgi ile kalın…….

 

“Çalışma ile beni mutsuz eden ve ‘tek doğru’ sandığım düşüncelerin başka alternatiflerinin de olduğunu gördüm. Hem de bana Feza’nın sorduğu bir kaç basit soruyla… Bu alternatifler, hem daha doğru ve gerçek, hem de bana huzur veren düşünme biçimleriydi... Çalışma sayesinde saplanıp kalmış olduğum o ucu karanlık kanaldan çıktım ve ucu aydınlık bir başka kanala adeta kayarcasına geçiş yaptım.. Bu geçiş çok kolay oldu. Çünkü o kanalda herşey daha iyi ve daha güzeldi... Çok teşekkürler Feza…”
 
Deniz Menzilcioğlu Gündoğdu, Ankara, 2013